Upravni odbor je kolektivni upravni organ Udruženja koji rukovodi radom Udruženja.
Članovi Upravnog odbora su:

Nataša je rođena 1987. godine u Banjaluci, diplomirala je na PMF-u Ekologiju i zaštitu životne sredine, a trenutno je na master studiju iz Ekologije životinja. U Centru za životnu sredinu je od 2002. godine i prošla put od aktivistice, koordinatorice aktivističke grupe, koordinatorice programa Biodiverzitet i zaštićena područja do predsjednice organizacije. Tu funkciju obavlja i danas. Nataša prati sve oblasti kojima se Centar bavi, a do sada je najviše bila posvećena borbi za očuvanje rijeka i zaustavljanju hidroelektrana. Intenzivno radi na jačanju Centra interno, ali i povezivanju sa partnerima iz BiH, regije i čitavog svijeta. Istraživačkim radom od crnih roda Posavine, do šuma mangrova na jugu Indije posvećuje svoje slobodno vrijeme prirodi želeći da ju bolje razumije, vjerujući u neraskidivu povezanost čovjeka i prirode.

Viktor Bjelić, rođen је 1977. godine u Banjaluci, gdje se školovao i stekao zvanje diplomiranog geografa-turizmologa. Jedan je od osnivača Centra za životnu sredinu (Mladih istraživača Banjaluke) gdje dugi niz godina radi na različitim projektima, programima i aktivnostima, kako profesionalno, tako i kroz volonterski angažman.
U Centru je koordinator projekata i obavlja funkciju potpredsjednika organizacije. Jedan je od pokretača Koalicije za zaštitu rijeka BiH koja je nastala kao reakcija civilnog društva na planove za izgradnju hidroelektrana, a rijeke smatra jednim od najvažnijih resursa naše zemlje ugroženim tim planovima.
“Rijeke nisu samo resurs već izvor života za sva živa bića te ih je veoma važno sačuvati u dobrom stanju za naredne generacije.”

Tihomir Dakić je rođen 1980. godine u Banjaluci gdje se i školovao te stekao zvanje građevinskog tehničara niskogradnje, a potom diplomiranog profesora fizičkog vaspitanja i sporta.
U Centru za životnu sredinu je od 2001. godine, prvo kao volonter, zatim aktivista, a u poslednjih nekoliko godina kao koordinator programa Transport. Bavi se promocijom korištenja bicikla kao prevoznog sredstva i borac je za veća prava biciklista u saobraćaju, kako u svom gradu, tako i u BiH i šire.
Govori tečno engleski i talijanski jezik. On je motivator, pokretač inicijativa i aktivista. On ne priča o biciklu, on ga živi. Za njega bicikl nije samo prevozno sredstvo ili sportski rekvizit, već filozofija života.

Anja je rođena 1988. godine u Banjaluci gdje je diplomirala na Ekonomskom fakultetu pri Univerzitetu u Banjoj Luci. 2015. godine je završila master studije iz oblasti ekonomije na Univerzitetu u Antverpenu u Belgiji.
U Centru za životnu sredinu je zaposlena od januara 2016.godine, na poziciji finansijsko-administrativne menadžerice.
Od srednjoškolskih dana je aktivna u nevladinom sektoru gdje je volontirala sedam godina i zahvaljujući znatiželjnoj prirodi i otvorenosti ka novim iskustvima učestvovala je na velikom broju seminara, treninga i programa u zemlji i inostranstvu.
Anjina interesovanja su raznosvrsna, te se, pored nastojanja da živi u skladu sa prirodom i da utiče na druge svojim primjerom, zalaže za rodnu ravnopravnost, a uživa i u svim vrstama umjetnosti, posebno u muzici i književnosti. Uvijek voli naučiti nešto novo i biti u toku sa novim dešavanjima.
.

Aleksandra-Anja Dragomirović, rođena je 1982.g. u Banjaluci, gdje je završila osnovno i srednje obrazovanje, kao i Šumarski fakultet. Kroz svoj rad, djelovanje i obrazovanje želi da propituje i unaprijedi odnos čovjeka i društva prema prirodi i svim njenim dobrobitima. Zalaže se za odgovoran, održiv, racionalan i ekološki osvješten odnos čovjeka i društva prema životnoj sredini. Poseban interes pokazala je za temu višenamjenskog upravljanja šumama, kao i isticanja važnosti društvene i zaštitne uloge šume. Radno iskustvo je sticala jednako u nevladinom i realnom sektoru. Vodi se mišlju: „Mother Earth is a Source of Life – Not a Resource“ (Indijanski poglavica Avrol Looking Horse). U Centru za životnu sredinu radi na programu Biodiverzitet i zaštićena područja.