
Nataša je rođena 1987. godine u Banjaluci, diplomirala je na PMF-u Ekologiju i zaštitu životne sredine, a trenutno je na master studiju iz Ekologije životinja. U Centru za životnu sredinu je od 2002. godine i prošla je put od aktivistice, koordinatorice aktivističke grupe, koordinatorice programa Biodiverzitet i zaštićena područja do predsjednice organizacije. Tu funkciju obavlja i danas. Nataša prati sve oblasti kojima se Centar bavi, a do sada je najviše bila posvećena borbi za očuvanje rijeka i zaustavljanju hidroelektrana. Intenzivno radi na jačanju Centra interno, ali i povezivanju sa partnerima iz BiH, regije i čitavog svijeta. Istraživačkim radom od crnih roda Posavine do šuma mangrova na jugu Indije, posvećuje svoje slobodno vrijeme prirodi želeći da je bolje razumije, vjerujući u neraskidivu povezanost čovjeka i prirode.

Tihomir Dakić je rođen 1980. godine u Banjaluci gdje se i školovao te stekao zvanje građevinskog tehničara niskogradnje, a potom diplomiranog profesora fizičkog vaspitanja i sporta.
U Centru za životnu sredinu je od 2001. godine, prvo kao volonter, zatim aktivista, a u poslednjih nekoliko godina kao koordinator programa Transport. Bavi se promocijom korištenja bicikla kao prevoznog sredstva i borac je za veća prava biciklista u saobraćaju, kako u svom gradu, tako i u BiH i šire.
Govori tečno engleski i talijanski jezik. On je motivator, pokretač inicijativa i aktivista. On ne priča o biciklu, on ga živi. Za njega bicikl nije samo prevozno sredstvo ili sportski rekvizit, već filozofija života.

Aleksandra-Anja Dragomirović, rođena je 1982.g. u Banjaluci, gdje je završila osnovno i srednje obrazovanje, kao i Šumarski fakultet. Kroz svoj rad, djelovanje i obrazovanje želi da propituje i unaprijedi odnos čovjeka i društva prema prirodi i svim njenim dobrobitima. Zalaže se za odgovoran, održiv, racionalan i ekološki osvješten odnos čovjeka i društva prema životnoj sredini. Poseban interes pokazala je za temu višenamjenskog upravljanja šumama, kao i isticanja važnosti društvene i zaštitne uloge šume. Radno iskustvo je sticala jednako u nevladinom i realnom sektoru. Vodi se mišlju: „Mother Earth is a Source of Life – Not a Resource“ (Indijanski poglavica Avrol Looking Horse). U Centru za životnu sredinu radi na programu Biodiverzitet i zaštićena područja.

Jelena Ivanić je rođena 1987. godine u Novom Gradu. Diplomirala je na odsjeku za Ekologiju i zaštitu životne sredine na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Banjaluci .
Za vrijeme studiranja, a i kasnije bavila se volonterskim radom i učestvovala je na mnogim omladinskim razmjenama i treninzima gdje je stekla nova iskustva i motivaciju da se bavi zaštitom životne sredine.
U Centru za životnu sredinu je angažovana od 2015. godine u okviru programa Energija i klimatske promjene. Inspiraciju i motivaciju pronalazi u brzim planinskim rijekama Bosne i Hercegovine za čije se očuvanje aktivno bori.

Sandra je rođena 1977. godine. Odrasla je i školovala se u Banjaluci, a na Fakultetu političkih nauka u Beogradu je stekla zvanje politikologa za novinarstvo i komunikacije. Tokom studiranja radi u nekoliko beogradskih medija, a nakon toga se vraća u Banjaluku gdje radi kao novinarka i urednica u Nezavisnim novinama osam godina, a potom se nastavlja baviti novinarstvom, odnosima s javnošću te pruducentskim poslovima i organizacijom događaja u okviru angažmana u nekoliko nevladinih organizacija. Rad Centra za životnu sredinu prati i podržava profesionalno i privatno od samog osnivanja, a pridružuje im se 2018. godine kao menadžerka za komunikacije i urednica web sajta. Zaljubljenik je u prirodu i uvijek traga za novim avanturama, a jedna od njih je svaki radni dan u Centru.

Jugoslav Jevđić, rođen je 1973. godine u Zagrebu. Profesionalno radi u sektoru civilnog društva još od 1999-te, a većinu ovih godina je radio na promociji i razvoju oblasti omladinskog aktivizma i volontiranja. Svoju najveću ljubav u svom radu ima prema razvoju projektnih ideja i programa, kao i prema organizacionom razvoju, koristeći strateški pristup kao jedini ispravni put. U Centru je angažovan na poziciji asistenta u programu Biodiverzitet i zaštićena područja, a zaštitu prirode vrednuje kao jednu od najvažnijih životnih obaveza i odgovornosti svakog čovjeka, prvenstveno prema samom sebi, ali i prema svojoj porodici i budućim naraštajima.

Dragana je rođena 1984. godine u Banjoj Luci. Poljoprivredni fakultet je završila u Banjoj Luci, a master studije na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu. Desetogodišnje radno iskustvo je stekla u JU Poljoprivredni institut Republike Srpske na poziciji istraživač/viši saradnik. Učestvovala je na brojnim edukacijama i seminarima u zemlji i inostranstvu iz oblasti poljoprivrede, sigurnosti hrane, genetički modifikovanih organizama, te kreiranja i implementacije efikasnih društvenih kampanja. Osmislila je i učestvovala u izradi brojnih projekata koji su uspješno realizovani. U nevladinom sektoru je dvije godine, a od 2019. angažovana u Centru za životnu sredinu kao koordinator projekta u okviru programa Biodiverzitet i zaštićena područja. Voli da uči i brzo usvaja nova znanja i vještine. Smatra da je najveća obaveza čovjeka odgovoran odnos prema prirodi.

Igor je rođen 1987. godine u Jajcu, diplomirao je u Banjaluci na PMF-u Ekologiju i zaštitu životne sredine. U Centru za životnu sredinu je od 2011. godine, prvo kao aktivista, a zatim i kao uposlenik, te je do 2017. godine radio na programu Energija i klimatske promjene. Kasnije se seli u Brisel gdje radi kao Koordinator energetskog programa za Jugoistočnu Evropu u Climate Action Network Europe, nakon čega je upisao i završio master studije iz ekoloških politika (Master of Science in Environmental Sciences and Policy ) na Central European University. U CZZS se vratio u junu 2023. godine, te sada radi na programu Biodiverzitet i zaštićena područja, a dio vremena na tematici cirkularne ekonomije.
Pobornik je holističkog pristupa aktivizmu i smatra da je bemisleno izdvajati ekološki aktivizam od drugih borbi i pokreta kao što su korupcija, prava žena i ugroženih manjina, kao što je neispravno i nemoguće izdvojiti čovjeka kao zasebnu cjelinu od prirode.

Dragan Kabić je rođen 1992. godine u Novom Gradu, diplomirao je filozofiju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci. Pored impresivnog kafanskog talenta, posjeduje interesovanja u poljima kao što su filozofija i umjetnost (piše kratke priče i bavi se analognom fotografijom). Takođe je, pored svih drugih poroka, i adrenalinski zavisnik, a gubljenje samog sebe (u slobodno vrijeme) po šumama, gorama i gradovima doživljava kao najveću blagodat. U ono manje slobodno, bavi se zagovaranjem i promocijom održivog transporta i urbane mobilnosti.

Sonja je rođena 1997. godine. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Banjaluci gdje je tokom studija pohađala različite pravne klinike, od kojih je naročito izdvojila Pravnu kliniku za zaštitu ljudskih prava što joj je omogućilo da stekne uvid u proces zaštite osnovnih ljudskih prava. Svoj fokus najviše je zadržala na pravu na zdravu životnu sredinu.
Centru za životnu sredinu pridružila se 2019. godine kao aktivista, te je učestvovala u brojnim akcijama koje su organizovane u okviru Centra. Od januara 2022. godine postaje stalni član tima na poziciji pravnika.
U slobodno vrijeme voli da istražuje književnost i piše kratke priče, od kojih su neke i objavljene.

Nikola Kurija je rođen 05.03.1995 u Sidneju, Australija. U Banjoj Luci živi od 2003. godine gdje je završio osnovnu i srednju školu. Trenutno studira Ekologiju i zaštitu životne sredine na Prirodno matematičkom fakultetu u ovom gradu. Pridružio se aktivističkoj grupi Centra za životnu sredinu u junu 2019. godine, gdje je kao član učestvovao u mnogim akcijama. Od septembra 2021. je zaposlen na mjestu koordinatora aktivističke grupe gdje sa ostalim članovima organizuje akcije i performance u skladu sa programima Centra.

Rođen u 16.05.1991. u Banja Luci, gdje završava Srednju građevinsku školu i Šumarski fakultet. Zauvijek putnik, vikendom pizza-majstor amater, prirodnjak kad vremenske prilike dozvole, pisac po potrebi. Na projektima zaštite životne sredine i obnovljivih izvora energije bavi se od 2015. godine, nakon obavljanja stručne prakse na Univerzitetu u Ščećinu, Poljska.

Ratko Pilipović rođen je u Banjaluci gdje i sada živi i radi. Nakon završene banjalučke Gimnazije i kasnije Pravnog fakulteta u Banjaluci, aktivno počinje njegov pravni angažan u različitim poljima. Tokom radnog vijeka susretao se sa različitim pravnim oblastima, pa je tako intenzivno radio na polju izbjeglica, raseljenih lica i povratnika, kao i na polju zaštite radničkih prava.
Zaštitom životne sredine bavi se preko 12 godina, to najviše vezano za teme dodjele koncesija, problematiku mini – hidro elektrana, termoelektrana...
Jedan je od osnivača Arhus centra u Banjaluci i redovno prati njenu implementaciju u praksi. Zalaže se očuvanje zdrave životnu sredinu uz poštovanje svih propisa. Autor je nekoliko radova na temu životne sredine. U slobodno vrijeme bavi se kuhanjem i radom u bašti, druženjem sa ljudima i praćenjem aktuelnih filmskih sadržaja.

Redžib je rođen u Zenici 1988. godine. Diplomirao je pravo na Pravnom fakultetu pri Univerzitetu u Zenici. Nakon dvogodišnjeg stažiranja na sudu, svoj angažman nastavlja i u projektima tranzicione pravde, i to kao pravni saradnik u uredu organizacije TRIAL International, te kao spoljni saradnik pri Agenciji za anti-doping kontrolu BiH. Uporedo, sa sticanjem stručnog iskustva, blisko se interesuje i za rad nevladinog sektora. Kontinuirano sudjeluje i volontira na nekoliko projekata, unutar i van zemlje, sa fokusom na konzervaciju okoliša, održivost i zagovaranje zelene agende. Uskoro ostvaruje saradnju i sa Centrom za životnu sredinu, a s početkom nove dekade, angažovan je na Programu za energiju i klimatske promjene, sa ciljem zaštite zajednice i prirode od beskrupulozne eksploatacije. Kao prirodnjak entuzijasta, u slobodno vrijeme putuje, prakticira eskejpizam i fotkanje - uglavnom na dva točka.

Božana je rodjena 1987. u Derventi. Diplomirala je 2010. godine na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Banja Luci. U Centru za životnu sredinu je počela sa radom u novembru 2019. godine, na poziciji finansijsko-administrativni asistent. Posjeduje višegodišnje iskustvo u nevladinom sektoru iz oblasti finansija koje je stekla kroz različite organizacije sa kojim je sarađivala. Kroz rad u nevladinom sektoru je prošla različite edukacije i treninge iz oblasti finansija. Uživa u putovanjima, upoznavanju novih kultura i ljudi.

Vladimir Topić je rođen 1993. godine u Banjoj Luci. Diplomirao je na programu Ekologija i zaštita životne sredine na Prirodno-matematičkom fakultetu, Univerziteta u Banjoj Luci. Zaljubljenik je u prirodu, u kojoj provodi što više slobodnog vremena. Daje prednost mnogim pravcima umjetnosti, bonsai kulturama i dobrim knjigama. Za ličnu misiju ima očuvanje i unapređenje životne sredine. Smatra da čovjek ne treba da se udaljava od prirode nego da joj se vrati, jer je njen sastavni dio oduvijek. U Centru je od januara 2022. godine na programu Energija i klimatske promjene.

Igor je rođen 1988 u Banjoj Luci, gdje je diplomirao prostorno planiranje na Prirodno-Matematičkom fakultetu. Trenutno pohađa master studije prostornog planiranja i prostorne regulative na Tehničkom univezitetu u Beču. Posebno se interesuju za temu urbane mobilnosti, uključujući njene složenosti i kontradiktornosti, kao i sukobe interesa i nejednakosti koje se manifestuju u gradovima. Smatra da je ideja jednostavna - urbana mobilnost bi trebala da obezbijedi najbolju opciju kretanja kroz grad. Angažovan je u Centru za životnu sredinu od januara 2022. godine kao asistent na programu Transport.